Poradnia Rodzinna

beta

Obejmuje opieką dzieci i dorosłych

Poradnia Rodzinna w Tomaszowie

Poradnia rodzinna

w Tomaszowie Lubelskim

  • Działania nasze adresujemy do całych rodzin, rodziców, młodzieży, dzieci, wychowawców, nauczycieli, oraz do instytucji.
  • Służymy bogatą ofertą profesjonalnych usług zdrowotnych. Specjalistyczna Poradnia Rodzinna współpracuje z odziałami z wielu innych regionów.
więcej...
BMI
Wiek:
BMI
BMI
Wzrost:
BMI
BMI
Waga:
BMI
BMI
K M BMI BMI
Siatki centylowe
Płeć dziecka: dziewczynka
chłopiec
Data urodzenia:
Waga:
kg
Wzrost:
cm
Kalkulator LDL
mg/dl
mmol/dl
Cholesterol całkowity:
HDL:
Triglicerydy:
LDL:
Pajacyk.pl

Jak wypełnić profil

UWAGA - JEST TO WERSJA BETA - możliwe są jeszcze błedy. W razie ich zauważenie prosimy o kontakt h.d@op.pl

Formularz Oceny Profilaktycznej (FOP) dostępny jest na dwa sposoby.

  1. Dla użytkowników niezarejestrowanych.
  2. Dla użytkowników zarejestrowanych

     FOP dla osób niezarejestrowanych dostępny jest na stronie głównej po naciśnięciu klawisza FOP. Od razu otrzymujemy Formularz, w którym musimy zaznaczyć parametry odpowiadajace znanym parametrom osoby, dla której wypełniamy FOP-a. Bardzo istotne jest aby wartości do wpisywania były pozyskane rzetelnie. Żaróweczki obok nazw pozycji Formularza FOP podpowiadają zasady i sposób uzyskiwania danych.

    FOP dla osób zarejestrowanych - zaczynamy od wyboru profilu - będzie to albo profil użytkownika (własny) albo profil osoby bliskiej - kogoś z rodziny, znajomych, czy też osoby wirtualnej o danej konstytucji psycho-bio-med-fizjologicznej. Wyboru dokonuje sie wybierajac zakładkę.

     Po wybraniu zakładki - Twój Formularz Oceny Profilaktycznej (FOP) jest gotowy do wypełniania natomiast profil innej osoby musimy utworzyć poprzez podanie nazwy profilu, daty urodzenia i płci.

     Profil Zdrowotny wypełniamy tak jak u osób niezarejestrowanych.

     Po wpisaniu danych wciskamy widniejący ponizej formularza przucisk "utwórz raport". Wówczas pojawia sie nam raport z możliwością pobrania w formacie pdf. W przypadku błędu można zresetować formularz w celu ponownego wypełnienia. Nie zalecamy poprawiania i generowania - lepiej zresetować i wypełnić od nowa.

     W prawym górnym rogu jest link do Archiwum profili - po testach istotne jest pozostawienie tylko tych profili, na temat których chcemy uzyskiwać informację zwrotną.

O dzieciach

     Nowoczesna opeka nad dziećmi opiera sie na partnerskich interakcjach pomiędzy lekarzem, rodzicami i pacjentem. najistotniejsze elementy opieki nad dziećmi to: badania bilansowe, szczepienia, choroby wieku dziecięcego. Poniżej można znaleźć szczegółowe informacje o różnych zagadnieniach, takich jak leczenie przecigorączkowe, antybiotykoterapia i inne 
więcej...

Profilaktyka

     Profilaktyka jest działaniem, które ma na celu zapobieganie pojawieniu się i rozwojowi danego zjawiska/choroby w konkretnej społeczności, jak też promowanie alternatywnych zjawisk w stosunku do tych, które usiłuje się wyeliminować. Wiedza o profilaktyce w obecnych czasach uznawana jest za podstawową dla człowieka.

więcej...

Zalecenia w chorobach

     Czas, w którym spotykamy się z chorobą stawia przed nami nowe wymagania. Zmiana podejścia do otaczajacej nas rzeczywistości, inny styl zycia, przyswojenie dużej ilości informacji. Poniżej będą sie znajdowały zalecenia do postępowania w najczęstszych jednostkach chorobowych.

więcej...

Dla młodzieży

Młodzież

     Ogólny stan zdrowia młodzieży w 27 państwach członkowskich UE jest lepszy niż kiedykolwiek. Jednak nadal istnieje wiele powodów do niepokoju, m.in.: nasilający się stres i obciążenia psychiczne, wczesna inicjacja seksualna, mała edukacja o antykoncepcji, nadużywanie alkoholu, palenie i narkomania, zły sposób odżywiania się i niska aktywność fizyczna, wypadki.

więcej...