Poradnia Rodzinna

beta

Obejmuje opieką dzieci i dorosłych

Poradnia Rodzinna w Tomaszowie

Poradnia rodzinna

w Tomaszowie Lubelskim

  • Działania nasze adresujemy do całych rodzin, rodziców, młodzieży, dzieci, wychowawców, nauczycieli, oraz do instytucji.
  • Służymy bogatą ofertą profesjonalnych usług zdrowotnych. Specjalistyczna Poradnia Rodzinna współpracuje z odziałami z wielu innych regionów.
więcej...
BMI
Wiek:
BMI
BMI
Wzrost:
BMI
BMI
Waga:
BMI
BMI
K M BMI BMI
Siatki centylowe
Płeć dziecka: dziewczynka
chłopiec
Data urodzenia:
Waga:
kg
Wzrost:
cm
Kalkulator LDL
mg/dl
mmol/dl
Cholesterol całkowity:
HDL:
Triglicerydy:
LDL:
Pajacyk.pl

Poradnia dietetyczna

     Poradnia dietetyczna zajmuje się leczeniem zaburzeń żywieniowych

 

  Personel poradni

  mgr Anna Dolanowska

  DIETETYK

  

    Z opieki dietetyka w Poradni Rodzinnej mogą skorzystać pacjenci objęci opieką Poradni Metabolicznej  NZOZ Poradnia Rodzinna. Z uwagi na czas niezbędny do wywiadu wstępnego i wstępnych zaleceń pierwsza wizyta (czasem również druga) zazwyczaj jest dłuższa i trwa około pół godziny. Pozostałe wizyty są krótsze.

   Dietetyk Poradni  Rodzinnej  zajmuje się leczeniem zaburzeń żywieniowych (nadwaga, otyłość),  a także chorób wynikających z nieprawidłowego funkcjonowania układu hormonalnego (cukrzyca), moczowego (niewydolność nerek), przewodu pokarmowego (choroba wrzodowa, zaburzenia pracy jelit) oraz wielu jednostek chorobowych, w których leczenie dietą odgrywa znaczącą rolę.  Dietetyk po przeprowadzeniu wywiadu żywieniowego oraz po dokonaniu podstawowych pomiarów antropometrycznych (masa ciała, wzrost), za pomocą odpowiednio dobranej diety, pomoże w  wyrównanie parametrów krwi oraz innych, takich jak np. masa ciała, a także udzieli rad pomocnych w dalszej walce z chorobą.  Celem leczenia żywieniowego jest przede wszystkim pomoc w jak najlepszym poznaniu swojego zaburzenia przez samego chorego.

 

... powrót

O dzieciach

     Nowoczesna opeka nad dziećmi opiera sie na partnerskich interakcjach pomiędzy lekarzem, rodzicami i pacjentem. najistotniejsze elementy opieki nad dziećmi to: badania bilansowe, szczepienia, choroby wieku dziecięcego. Poniżej można znaleźć szczegółowe informacje o różnych zagadnieniach, takich jak leczenie przecigorączkowe, antybiotykoterapia i inne 
więcej...

Profilaktyka

     Profilaktyka jest działaniem, które ma na celu zapobieganie pojawieniu się i rozwojowi danego zjawiska/choroby w konkretnej społeczności, jak też promowanie alternatywnych zjawisk w stosunku do tych, które usiłuje się wyeliminować. Wiedza o profilaktyce w obecnych czasach uznawana jest za podstawową dla człowieka.

więcej...

Zalecenia w chorobach

     Czas, w którym spotykamy się z chorobą stawia przed nami nowe wymagania. Zmiana podejścia do otaczajacej nas rzeczywistości, inny styl zycia, przyswojenie dużej ilości informacji. Poniżej będą sie znajdowały zalecenia do postępowania w najczęstszych jednostkach chorobowych.

więcej...

Dla młodzieży

Młodzież

     Ogólny stan zdrowia młodzieży w 27 państwach członkowskich UE jest lepszy niż kiedykolwiek. Jednak nadal istnieje wiele powodów do niepokoju, m.in.: nasilający się stres i obciążenia psychiczne, wczesna inicjacja seksualna, mała edukacja o antykoncepcji, nadużywanie alkoholu, palenie i narkomania, zły sposób odżywiania się i niska aktywność fizyczna, wypadki.

więcej...