Poradnia Rodzinna

beta

Obejmuje opieką dzieci i dorosłych

Poradnia Rodzinna w Tomaszowie

Poradnia rodzinna

w Tomaszowie Lubelskim

  • Działania nasze adresujemy do całych rodzin, rodziców, młodzieży, dzieci, wychowawców, nauczycieli, oraz do instytucji.
  • Służymy bogatą ofertą profesjonalnych usług zdrowotnych. Specjalistyczna Poradnia Rodzinna współpracuje z odziałami z wielu innych regionów.
więcej...
BMI
Wiek:
BMI
BMI
Wzrost:
BMI
BMI
Waga:
BMI
BMI
K M BMI BMI
Siatki centylowe
Płeć dziecka: dziewczynka
chłopiec
Data urodzenia:
Waga:
kg
Wzrost:
cm
Kalkulator LDL
mg/dl
mmol/dl
Cholesterol całkowity:
HDL:
Triglicerydy:
LDL:
Pajacyk.pl

Poradnia metaboliczna

   Poradnia metaboliczna zajmuje się zapobieganiem, diagnostyką, leczeniem i rehabilitacją schorzeń, których wynikiem są różne zaburzenia metaboliczne Poradnia metaboliczna jest poradnią zajmującą sie diagnostyką różnego rodzaju zaburzeń metabolicznych. Zaburzenia metaboliczne powstają na tle dysfunkcji różnych składników ludzkiego organizmu. Aby uzmysłowic o jak szerokim  zakresie problemów objętych opieką poradni warto wymienić:  zaburzenia pracy gruczołów hormonalnych, nerek, watroby, trzustki etc, zazwyczaj te problemy wiążą się z nieprawidłowymi wartościami lipidów (cholesterol z frakcjami), cukru, ciśnienia tętniczego, wagi pacjenta (otyłość).

 

 

Lekarze Poradni

 

P. Dariusz Dębicki

specjalista chorób wewnętrznych, specjalista NEFROLOG


P. Ewa Dolanowska

specjalista chorób wewnętrznych, specjalista ENDOKRYNOLOG

 

 

    Z uwagi na często występujące zaburzenia masy ciała poradnia metaboliczna ściśle współpracuje z poradnią dietetyczną.


 

...powrót

O dzieciach

     Nowoczesna opeka nad dziećmi opiera sie na partnerskich interakcjach pomiędzy lekarzem, rodzicami i pacjentem. najistotniejsze elementy opieki nad dziećmi to: badania bilansowe, szczepienia, choroby wieku dziecięcego. Poniżej można znaleźć szczegółowe informacje o różnych zagadnieniach, takich jak leczenie przecigorączkowe, antybiotykoterapia i inne 
więcej...

Profilaktyka

     Profilaktyka jest działaniem, które ma na celu zapobieganie pojawieniu się i rozwojowi danego zjawiska/choroby w konkretnej społeczności, jak też promowanie alternatywnych zjawisk w stosunku do tych, które usiłuje się wyeliminować. Wiedza o profilaktyce w obecnych czasach uznawana jest za podstawową dla człowieka.

więcej...

Zalecenia w chorobach

     Czas, w którym spotykamy się z chorobą stawia przed nami nowe wymagania. Zmiana podejścia do otaczajacej nas rzeczywistości, inny styl zycia, przyswojenie dużej ilości informacji. Poniżej będą sie znajdowały zalecenia do postępowania w najczęstszych jednostkach chorobowych.

więcej...

Dla młodzieży

Młodzież

     Ogólny stan zdrowia młodzieży w 27 państwach członkowskich UE jest lepszy niż kiedykolwiek. Jednak nadal istnieje wiele powodów do niepokoju, m.in.: nasilający się stres i obciążenia psychiczne, wczesna inicjacja seksualna, mała edukacja o antykoncepcji, nadużywanie alkoholu, palenie i narkomania, zły sposób odżywiania się i niska aktywność fizyczna, wypadki.

więcej...