Poradnia Rodzinna

beta

Obejmuje opieką dzieci i dorosłych

Poradnia Rodzinna w Tomaszowie

Poradnia rodzinna

w Tomaszowie Lubelskim

  • Działania nasze adresujemy do całych rodzin, rodziców, młodzieży, dzieci, wychowawców, nauczycieli, oraz do instytucji.
  • Służymy bogatą ofertą profesjonalnych usług zdrowotnych. Specjalistyczna Poradnia Rodzinna współpracuje z odziałami z wielu innych regionów.
więcej...
BMI
Wiek:
BMI
BMI
Wzrost:
BMI
BMI
Waga:
BMI
BMI
K M BMI BMI
Siatki centylowe
Płeć dziecka: dziewczynka
chłopiec
Data urodzenia:
Waga:
kg
Wzrost:
cm
Kalkulator LDL
mg/dl
mmol/dl
Cholesterol całkowity:
HDL:
Triglicerydy:
LDL:
Pajacyk.pl

Pracownia Spirometrii

     Pracownia Spirometrii funkcjonuje przy Poradni Pulmonologicznej NZOZ Poradnia Rodzinna i wykonuje badania dla pacjentów z tejże Poradni, a także osób ze skierowaniem z poradni specjalistycznych NZOZ Poradnia Rodzinna oraz dla pacjentów komercyjnych.

     Badanie spirometryczne polega na pomiarze przepływów, pojemności i objętości uzyskiwanych przez nasz układ oddechowy. Jest podstawowym badaniem używanym do diagnostyki astmy oskrzelowej i przewlekłej obturacyjnej choroby płuc (POChP).

     Dysponujemy nowym i nowoczesnym spirometrem diagnostycznym EasyOne


Zalety:

  • Ultradźwiękowy pomiar przepływu - zjawisko Dopplera
  • Wylicza i drukuje reszty standardowe
  • Nie wymaga kalibracji
  • Automatyczna kontrola jakości - wychwytuje błędy w technice wykonanej spirometrii i pomaga je skorygować. (skala A do F)
  • Nie wrażliwy na wilgoć, ciśnienie powietrza, zanieczyszczenie
  • Bardzo wysoka dokładność przy niskich przepływach
  • Ciekawostka - Używany przez NASA do badań załogi w przestrzeni kosmicznej
  • Produkcji szwajcarskiej, posiada certyfikat CE

Parametry:

"Diagnostic": FCV, FIVC, IVC, VC, ERV, IRV, TV, FEV1/FVC%, FEV6, FEV1/FEV6%, MEF25, MEF50, MEF75, MEF25-75, PEF, FET, PIF, MVV, Pre/Post % zmiana, zmienność, stopień jakości
"Frontline": FVC, FEV1, FEV6, FEV1/FVC%, FEV1/FEV6%, PEF, Pre/Post% zmiana, zmienność, stopień jakości

Pomiary:

"Diagnostic": FN krzywa wydechu, F/V krzywa wdechu i wydechu, slow VC, MVV, Pre/Post Test
"Frontline": F/N krzywa wydechu, Pre/Post Test

powrót

O dzieciach

     Nowoczesna opeka nad dziećmi opiera sie na partnerskich interakcjach pomiędzy lekarzem, rodzicami i pacjentem. najistotniejsze elementy opieki nad dziećmi to: badania bilansowe, szczepienia, choroby wieku dziecięcego. Poniżej można znaleźć szczegółowe informacje o różnych zagadnieniach, takich jak leczenie przecigorączkowe, antybiotykoterapia i inne 
więcej...

Profilaktyka

     Profilaktyka jest działaniem, które ma na celu zapobieganie pojawieniu się i rozwojowi danego zjawiska/choroby w konkretnej społeczności, jak też promowanie alternatywnych zjawisk w stosunku do tych, które usiłuje się wyeliminować. Wiedza o profilaktyce w obecnych czasach uznawana jest za podstawową dla człowieka.

więcej...

Zalecenia w chorobach

     Czas, w którym spotykamy się z chorobą stawia przed nami nowe wymagania. Zmiana podejścia do otaczajacej nas rzeczywistości, inny styl zycia, przyswojenie dużej ilości informacji. Poniżej będą sie znajdowały zalecenia do postępowania w najczęstszych jednostkach chorobowych.

więcej...

Dla młodzieży

Młodzież

     Ogólny stan zdrowia młodzieży w 27 państwach członkowskich UE jest lepszy niż kiedykolwiek. Jednak nadal istnieje wiele powodów do niepokoju, m.in.: nasilający się stres i obciążenia psychiczne, wczesna inicjacja seksualna, mała edukacja o antykoncepcji, nadużywanie alkoholu, palenie i narkomania, zły sposób odżywiania się i niska aktywność fizyczna, wypadki.

więcej...