Poradnia Rodzinna

beta

Obejmuje opieką dzieci i dorosłych

Poradnia Rodzinna w Tomaszowie

Poradnia rodzinna

w Tomaszowie Lubelskim

  • Działania nasze adresujemy do całych rodzin, rodziców, młodzieży, dzieci, wychowawców, nauczycieli, oraz do instytucji.
  • Służymy bogatą ofertą profesjonalnych usług zdrowotnych. Specjalistyczna Poradnia Rodzinna współpracuje z odziałami z wielu innych regionów.
więcej...
BMI
Wiek:
BMI
BMI
Wzrost:
BMI
BMI
Waga:
BMI
BMI
K M BMI BMI
Siatki centylowe
Płeć dziecka: dziewczynka
chłopiec
Data urodzenia:
Waga:
kg
Wzrost:
cm
Kalkulator LDL
mg/dl
mmol/dl
Cholesterol całkowity:
HDL:
Triglicerydy:
LDL:
Pajacyk.pl

Sytuacja domowa dzieci z zaburzeniami mowy

                                                IV. Sytuacja domowa dzieci z zaburzeniami mowy

 

Brak oczekiwanych przez rodzinę osiągnięć szkolnych powoduje , że są poniżane , karcone , nawet ośmieszane. W rezultacie boją się i szkoły i domu . Sytuacja jaka powstaje wokół zaburzenia mowy dziecka odbija się niekorzystnie na jego psychice.

Rodzice i opiekunowie powinni aktywnie współpracować z logopedą i tym

samym:

  • systematycznie prowadzić ćwiczenia korekcyjne zalecone przez logopedę
  • zauważyć każdy sukces dziecka odpowiednio nagradzać
  • spowodować by dziecko rozumiało swoją wadę i odczuwało potrzebę zmiany tego stanu rzeczy
  • po uzyskaniu prawidłowego brzmienia głoski utrwalić ją w kolejności zalecanej przez logopedęUWAGA !
Rodzice winni być świadomi tego że nie wynaleziono jeszcze cudownej pigułki, która sprawi że ich dziecko zacznie dobrze mówić . To logopeda ustala ćwiczenia korekcyjne i ukierunkowuje , ale to Oni systematycznie (codziennie) ćwicząc z dzieckiem w domu eliminują wadę wymowy.
Na podstawie dostęnych żródeł opracowała  

mgr Anna Nowosielecka – Hypiak - logopeda

 

wstecz


O dzieciach

     Nowoczesna opeka nad dziećmi opiera sie na partnerskich interakcjach pomiędzy lekarzem, rodzicami i pacjentem. najistotniejsze elementy opieki nad dziećmi to: badania bilansowe, szczepienia, choroby wieku dziecięcego. Poniżej można znaleźć szczegółowe informacje o różnych zagadnieniach, takich jak leczenie przecigorączkowe, antybiotykoterapia i inne 
więcej...

Profilaktyka

     Profilaktyka jest działaniem, które ma na celu zapobieganie pojawieniu się i rozwojowi danego zjawiska/choroby w konkretnej społeczności, jak też promowanie alternatywnych zjawisk w stosunku do tych, które usiłuje się wyeliminować. Wiedza o profilaktyce w obecnych czasach uznawana jest za podstawową dla człowieka.

więcej...

Zalecenia w chorobach

     Czas, w którym spotykamy się z chorobą stawia przed nami nowe wymagania. Zmiana podejścia do otaczajacej nas rzeczywistości, inny styl zycia, przyswojenie dużej ilości informacji. Poniżej będą sie znajdowały zalecenia do postępowania w najczęstszych jednostkach chorobowych.

więcej...

Dla młodzieży

Młodzież

     Ogólny stan zdrowia młodzieży w 27 państwach członkowskich UE jest lepszy niż kiedykolwiek. Jednak nadal istnieje wiele powodów do niepokoju, m.in.: nasilający się stres i obciążenia psychiczne, wczesna inicjacja seksualna, mała edukacja o antykoncepcji, nadużywanie alkoholu, palenie i narkomania, zły sposób odżywiania się i niska aktywność fizyczna, wypadki.

więcej...