Poradnia Rodzinna

beta

Obejmuje opieką dzieci i dorosłych

Poradnia Rodzinna w Tomaszowie

Poradnia rodzinna

w Tomaszowie Lubelskim

  • Działania nasze adresujemy do całych rodzin, rodziców, młodzieży, dzieci, wychowawców, nauczycieli, oraz do instytucji.
  • Służymy bogatą ofertą profesjonalnych usług zdrowotnych. Specjalistyczna Poradnia Rodzinna współpracuje z odziałami z wielu innych regionów.
więcej...
BMI
Wiek:
BMI
BMI
Wzrost:
BMI
BMI
Waga:
BMI
BMI
K M BMI BMI
Siatki centylowe
Płeć dziecka: dziewczynka
chłopiec
Data urodzenia:
Waga:
kg
Wzrost:
cm
Kalkulator LDL
mg/dl
mmol/dl
Cholesterol całkowity:
HDL:
Triglicerydy:
LDL:
Pajacyk.pl

Vilab Laboratorium Diagnostyczne

     Vilab Laboratorium Diagnostyczne jest jednostką organizacyjną Poradni i wykonuje podstawowe analizy medyczne dla pacjentów NZOZ Poradnia Rodzinna, innnych zakładów opieki zdrowotnej i osób prywatnych.Pobieranie krwi pobiera sie w godzinach 7.00-9.30

     Przygotowanie do pobrania krwi polega na powstrzymaniu się od jedzenia i picia od godziny 20-ej dnia poprzedniego. Kolacja powinna być lekkostrawna i ograniczona ilościowo. Rano można wypić szklankę wody niegazowanej. Absolutnie nie wolno pić mleka, kawy czy też innych słodzonych napojów. Leki bierzemy ze sobą aby je przyjąć po pobraniu krwi.

     Leki przeciwkrzepliwe - osoby przyjmujące preparaty acenocoumarolu lub warfaryny w dniu pobrania krwi na badanie INR nie przyjmują leku przed pobraniem. Lek należy przyjąć dopiero po uzyskaniu wyniku i konsultacji z lekarzem.

     Pobranie moczu do badania - trzeba nabyć plastikowy kubeczek (dostępne w aptekach lub na miejscu w Poradni) - nie przyjmujemy moczu w szklanych słoikach. Próbka powinna być pobrana rano (pierwszy mocz) po umyciu okolic ujścia cewki moczowej, ze środkowego strumienia (cześć moczu należy oddać do sedesu, wtedy część do kubeczka i reszta do sedesu).

     Test tolerancji glukozy (TTG, OGTT) - jest to specjalny rodzaj badania, również wykonywany na czczo, polegający na pogłębionej diagnostyce zaburzeń przemian cukru w organizmie (wykrywanie cukrzycy i upośledzonej tolerancji glukozy). Obecnie w diagnostyce używa sie 2 rodzajów testów tolerancji glukozy - z 75g i 50g glukozy. (...więcej o Testach Tolerancji Glukozy)

Laboratorium ma swoja siedzibę w głownym budynku Poradni przy ulicy Petera 3 w Tomaszowie Lubelskim

 

W przypadku badań zaawansowanych współpracujemy z laboratoriami Synevo i Luxmed.

Czytaj więcej Czytaj więcej

 

 

... powrót do poradni specjalistycznych                ... powrót do medycyny rodzinnej

O dzieciach

     Nowoczesna opeka nad dziećmi opiera sie na partnerskich interakcjach pomiędzy lekarzem, rodzicami i pacjentem. najistotniejsze elementy opieki nad dziećmi to: badania bilansowe, szczepienia, choroby wieku dziecięcego. Poniżej można znaleźć szczegółowe informacje o różnych zagadnieniach, takich jak leczenie przecigorączkowe, antybiotykoterapia i inne 
więcej...

Profilaktyka

     Profilaktyka jest działaniem, które ma na celu zapobieganie pojawieniu się i rozwojowi danego zjawiska/choroby w konkretnej społeczności, jak też promowanie alternatywnych zjawisk w stosunku do tych, które usiłuje się wyeliminować. Wiedza o profilaktyce w obecnych czasach uznawana jest za podstawową dla człowieka.

więcej...

Zalecenia w chorobach

     Czas, w którym spotykamy się z chorobą stawia przed nami nowe wymagania. Zmiana podejścia do otaczajacej nas rzeczywistości, inny styl zycia, przyswojenie dużej ilości informacji. Poniżej będą sie znajdowały zalecenia do postępowania w najczęstszych jednostkach chorobowych.

więcej...

Dla młodzieży

Młodzież

     Ogólny stan zdrowia młodzieży w 27 państwach członkowskich UE jest lepszy niż kiedykolwiek. Jednak nadal istnieje wiele powodów do niepokoju, m.in.: nasilający się stres i obciążenia psychiczne, wczesna inicjacja seksualna, mała edukacja o antykoncepcji, nadużywanie alkoholu, palenie i narkomania, zły sposób odżywiania się i niska aktywność fizyczna, wypadki.

więcej...