Poradnia Rodzinna

beta

Obejmuje opieką dzieci i dorosłych

Poradnia Rodzinna w Tomaszowie

Poradnia rodzinna

w Tomaszowie Lubelskim

  • Działania nasze adresujemy do całych rodzin, rodziców, młodzieży, dzieci, wychowawców, nauczycieli, oraz do instytucji.
  • Służymy bogatą ofertą profesjonalnych usług zdrowotnych. Specjalistyczna Poradnia Rodzinna współpracuje z odziałami z wielu innych regionów.
więcej...
BMI
Wiek:
BMI
BMI
Wzrost:
BMI
BMI
Waga:
BMI
BMI
K M BMI BMI
Siatki centylowe
Płeć dziecka: dziewczynka
chłopiec
Data urodzenia:
Waga:
kg
Wzrost:
cm
Kalkulator LDL
mg/dl
mmol/dl
Cholesterol całkowity:
HDL:
Triglicerydy:
LDL:
Pajacyk.pl

BMI

BMI (ang.body mass index) to wskaźnik masy ciała, który jest zależny od wzrostu. Obliczamy dzieląc wagę ciała, przez kwadrat wzrostu. Obliczając BMI możemy określić czy jest się w grupie ryzyka zagrożenia otyłością lub anoreksji.

 

BMI Klasyfikacja Ryzyko chorób towarzyszących otyłości
< 15,0 Wychudzenie Upewnij się czy pola zostały wypełnione poprawnie! Twoja waga jest zbyt niska. Konieczne leczenie - jest to bezpośrednie zagrożenia życia.
15,0 - 18,5 Niedowaga Ważysz zbyt mało. Skorzystaj z konsultacji, zagrożenie anoreksją u odchudzających się bez kontroli lekarskiej
18,6 - 24,9 Norma Skorzystaj z konsultacji i ułóż indywidualny program zdrowego żywienia, aby utrzymać wagę i zdrowie
25,0 - 29,9 Nadwaga Masz niewielką nadwagę. Skorzystaj z konsultacji, zrzuć zbędne kilogramy pod nadzorem lekarza, zanim wyhodujesz jo-jo, naucz się zdrowo jeść i nie tyć
30,0 - 34,9 1 stopień otyłości Koniecznie musisz podjąć leczenie. Tego typu otyłość powoduje powstanie tzw. chorób cywilizacyjnych - cukrzycy, chorób serca, nowotworów i innych.
35,0 - 39,9 2 stopień otyłości Wysokie zagrożenie dla zdrowia. Bez odpowiedniego leczenia grozi chronicznymi chorobami.
> 40,0 3 stopień otyłości Upewnij się, że pola zostały wypełnione poprawnie! Bardzo duże zagrożenie życia. Konieczna pomoc specjalisty!

O dzieciach

     Nowoczesna opeka nad dziećmi opiera sie na partnerskich interakcjach pomiędzy lekarzem, rodzicami i pacjentem. najistotniejsze elementy opieki nad dziećmi to: badania bilansowe, szczepienia, choroby wieku dziecięcego. Poniżej można znaleźć szczegółowe informacje o różnych zagadnieniach, takich jak leczenie przecigorączkowe, antybiotykoterapia i inne 
więcej...

Profilaktyka

     Profilaktyka jest działaniem, które ma na celu zapobieganie pojawieniu się i rozwojowi danego zjawiska/choroby w konkretnej społeczności, jak też promowanie alternatywnych zjawisk w stosunku do tych, które usiłuje się wyeliminować. Wiedza o profilaktyce w obecnych czasach uznawana jest za podstawową dla człowieka.

więcej...

Zalecenia w chorobach

     Czas, w którym spotykamy się z chorobą stawia przed nami nowe wymagania. Zmiana podejścia do otaczajacej nas rzeczywistości, inny styl zycia, przyswojenie dużej ilości informacji. Poniżej będą sie znajdowały zalecenia do postępowania w najczęstszych jednostkach chorobowych.

więcej...

Dla młodzieży

Młodzież

     Ogólny stan zdrowia młodzieży w 27 państwach członkowskich UE jest lepszy niż kiedykolwiek. Jednak nadal istnieje wiele powodów do niepokoju, m.in.: nasilający się stres i obciążenia psychiczne, wczesna inicjacja seksualna, mała edukacja o antykoncepcji, nadużywanie alkoholu, palenie i narkomania, zły sposób odżywiania się i niska aktywność fizyczna, wypadki.

więcej...