Poradnia Rodzinna

beta

Obejmuje opieką dzieci i dorosłych

Poradnia Rodzinna w Tomaszowie

Poradnia rodzinna

w Tomaszowie Lubelskim

  • Działania nasze adresujemy do całych rodzin, rodziców, młodzieży, dzieci, wychowawców, nauczycieli, oraz do instytucji.
  • Służymy bogatą ofertą profesjonalnych usług zdrowotnych. Specjalistyczna Poradnia Rodzinna współpracuje z odziałami z wielu innych regionów.
więcej...
BMI
Wiek:
BMI
BMI
Wzrost:
BMI
BMI
Waga:
BMI
BMI
K M BMI BMI
Siatki centylowe
Płeć dziecka: dziewczynka
chłopiec
Data urodzenia:
Waga:
kg
Wzrost:
cm
Kalkulator LDL
mg/dl
mmol/dl
Cholesterol całkowity:
HDL:
Triglicerydy:
LDL:
Pajacyk.pl

Medycyna Rodzinna

Podstawowa Opieka Zdrowotna w Poradni Rodzinnej

     Zespół lekarzy i pielęgniarek NZOZ Poradnia Rodzinna obejmuje podstawową opieką zdrowotną dzieci i dorosłych z terenu miasta i gminy Tomaszów Lubelski, Podhorzec i okolicznych wsi.  Chcielibyśmy aby Państwa kontakt z Poradnią przebiegał w miłej i serdecznej atmosferze. 

     Chcąc zostać pacjentem Poradni trzeba zgłosić sie do rejestracji w celu złożenia deklaracji z dowodem osobistym i dowodem ubezpieczenia (link do obowiązujących dowodów ubezpieczenia). Wówczas pielęgniarka na miejscu wprowadza dane do komputera i drukuje deklarację. Po złożeniu deklaracji można już skorzystać z opieki Poradni Rodzinnej. Zachęcamy do wcześniejszej rejestracji telefonicznej (tel 846642249 lub 660945008) - rejestrować sie można na wybrany dzień i godzinę.

     Osoby wymagające zwolnienia lekarskiego ZUS ZLA (dawne L4) powinny posiadać następującye dane: swój numer dowodu osobistego lub  NIP i NIP zakładu pracy.

Godziny przyjęć Poradni: Poniedziałek - Piątek  8.00-18.00

O Poradni Rodzinnej Podhorce - link

 

NOCNA POMOC LEKARSKA I PIELEGNIARSKA - Od godziny 18.00 do godziny 8.00 dnia następnego oraz w niedziele i świeta stacjonarną podstawową opiekę zdrowotną zabezpiecza Izba Przyjęć Szpitala w Tomaszowie Lubelskim. W sytuacji nagłych zachorowań grożących życiu, urazów, ciąży nalezy dzwonić na pogotowie (999) lub udać sie na Izbę Przyjęć Szpitala.


Przychodnia Akademicka

     Nasza Poradnia od początku opiekowała sie Studentami Tomaszowskiej Filli Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego i nigdy nie stwarzalismy problemów przy przyjęciach u lekarzy.  Aby skorzystać z porady naszych lekarzy studenci nie muszą składać deklaracji zapisu do lekarzy Poradni, wystarczy ... więcej

 

Lekarze Poradni Rodzinnej :

/dodatkowe informacje po kliknięciu/

 


 

Badania diagnostyczne

     Poradnia Rodzinna wykonuje na miejscu lub zabezpiecza możliwość wykonania badań diagnostycznych zgodnie z Kontraktem Narodowego Funduszu Zdrowia. Dysponujemy i/lub zapewniamy dostep do nastepujących badań (dodatkowe informacje po kliknięciu):

Badania laboratoryjne - Vilab Laboratorium Diagnostyczne
Badania ultrasonograficzne - Pracownia Ultrasonografii Poradni Rodzinnej
Badania rentgenowskie - RETNGEN sc i SPZOZ Tomaszów Lubelski
Badania kardiologiczne - Pracownia Testów  Wysiłkowych i Pracownia holterowska

O dzieciach

     Nowoczesna opeka nad dziećmi opiera sie na partnerskich interakcjach pomiędzy lekarzem, rodzicami i pacjentem. najistotniejsze elementy opieki nad dziećmi to: badania bilansowe, szczepienia, choroby wieku dziecięcego. Poniżej można znaleźć szczegółowe informacje o różnych zagadnieniach, takich jak leczenie przecigorączkowe, antybiotykoterapia i inne 
więcej...

Profilaktyka

     Profilaktyka jest działaniem, które ma na celu zapobieganie pojawieniu się i rozwojowi danego zjawiska/choroby w konkretnej społeczności, jak też promowanie alternatywnych zjawisk w stosunku do tych, które usiłuje się wyeliminować. Wiedza o profilaktyce w obecnych czasach uznawana jest za podstawową dla człowieka.

więcej...

Zalecenia w chorobach

     Czas, w którym spotykamy się z chorobą stawia przed nami nowe wymagania. Zmiana podejścia do otaczajacej nas rzeczywistości, inny styl zycia, przyswojenie dużej ilości informacji. Poniżej będą sie znajdowały zalecenia do postępowania w najczęstszych jednostkach chorobowych.

więcej...

Dla młodzieży

Młodzież

     Ogólny stan zdrowia młodzieży w 27 państwach członkowskich UE jest lepszy niż kiedykolwiek. Jednak nadal istnieje wiele powodów do niepokoju, m.in.: nasilający się stres i obciążenia psychiczne, wczesna inicjacja seksualna, mała edukacja o antykoncepcji, nadużywanie alkoholu, palenie i narkomania, zły sposób odżywiania się i niska aktywność fizyczna, wypadki.

więcej...