Poradnia Rodzinna

beta

Obejmuje opieką dzieci i dorosłych

Poradnia Rodzinna w Tomaszowie

Poradnia rodzinna

w Tomaszowie Lubelskim

  • Działania nasze adresujemy do całych rodzin, rodziców, młodzieży, dzieci, wychowawców, nauczycieli, oraz do instytucji.
  • Służymy bogatą ofertą profesjonalnych usług zdrowotnych. Specjalistyczna Poradnia Rodzinna współpracuje z odziałami z wielu innych regionów.
więcej...
BMI
Wiek:
BMI
BMI
Wzrost:
BMI
BMI
Waga:
BMI
BMI
K M BMI BMI
Siatki centylowe
Płeć dziecka: dziewczynka
chłopiec
Data urodzenia:
Waga:
kg
Wzrost:
cm
Kalkulator LDL
mg/dl
mmol/dl
Cholesterol całkowity:
HDL:
Triglicerydy:
LDL:
Pajacyk.pl

Poradnia diabetologiczna

     Poradnia diabetologiczna zajmuje sie schorzeniami związanymi z zaburzeniami poziomu cukru we krwi. 

 

 

Lekarze Poradni

 

Wiesława Kurzępa

specjalista diabetolog

 

 

 

 

 

 

Wymagane jest skierowanie od lekarza rodzinnego.

     Podstawowe informacje o diagnostyce cukrzycy

     Obecnie najczęściej spotykamy cykrzycę typu 1 i typu 2. Cukrzyca typu 1 jest chorobą dotykajacą najczęściej osoby młode i polega na bezwzględnym niedoborze insuliny powstającym najcześciej  na skutek uszkodzenia komórek trzustki przez przeciwciała. Przebiega zazwyczaj z silnie wyrażonymi objawami ogólnymi.

     Cukrzyca typu 2 jest schorzeniem w, którym mamy względny niedobór insuliny na skutek stopniowego wyczerpywania się możliwości produkcyjnych trzustki i narastającej oporności na produkowaną insulinę wśród tkanek. Rozwija sie cicho i podstępnie. Często pacjent dowiaduje się o tym, że choruje na cukrzycę po 5 latach od początku choroby.Podstawowe zasady leczenia opierają sie na diecie i aktywności fizycznej. Z tego powodu zazwyczaj pacjent z cukrzycą wymaga opieki dietetyka.

     Diagnostyka

     Podstawowym badaniem diagnostycznym jest oznaczenie poziomu cukru w osoczu krwi. Badanie wykonane glukometrem przydatne jest jedynie w sytuacji ciężkich objawów sugerujacych cukrzycę, kiedy bardzo ważny jest czas.

Poziom cukru do 100mg/dl (5,6mmol/l) jest prawidłowy

Przy poziomie pomiędzy 100-125mg/dl (5,6-6,9mmol/l) rozpoznajemy Nieprawidłową glikemię na czczo i wykonujemy Test tolerancji Glukozy

Przy poziomie przekraczajacym 126mg/dl (7mmol/l) - powtarzamy badanie i jeśli jest ponownie wyzsze niż 126mg/dl (7mmol/l) rozpoznajemy cukrzycę.

 

     Badania kontrolne w cukrzycy typu 2 - jak często wykonujemy i jakie


... powrót

O dzieciach

     Nowoczesna opeka nad dziećmi opiera sie na partnerskich interakcjach pomiędzy lekarzem, rodzicami i pacjentem. najistotniejsze elementy opieki nad dziećmi to: badania bilansowe, szczepienia, choroby wieku dziecięcego. Poniżej można znaleźć szczegółowe informacje o różnych zagadnieniach, takich jak leczenie przecigorączkowe, antybiotykoterapia i inne 
więcej...

Profilaktyka

     Profilaktyka jest działaniem, które ma na celu zapobieganie pojawieniu się i rozwojowi danego zjawiska/choroby w konkretnej społeczności, jak też promowanie alternatywnych zjawisk w stosunku do tych, które usiłuje się wyeliminować. Wiedza o profilaktyce w obecnych czasach uznawana jest za podstawową dla człowieka.

więcej...

Zalecenia w chorobach

     Czas, w którym spotykamy się z chorobą stawia przed nami nowe wymagania. Zmiana podejścia do otaczajacej nas rzeczywistości, inny styl zycia, przyswojenie dużej ilości informacji. Poniżej będą sie znajdowały zalecenia do postępowania w najczęstszych jednostkach chorobowych.

więcej...

Dla młodzieży

Młodzież

     Ogólny stan zdrowia młodzieży w 27 państwach członkowskich UE jest lepszy niż kiedykolwiek. Jednak nadal istnieje wiele powodów do niepokoju, m.in.: nasilający się stres i obciążenia psychiczne, wczesna inicjacja seksualna, mała edukacja o antykoncepcji, nadużywanie alkoholu, palenie i narkomania, zły sposób odżywiania się i niska aktywność fizyczna, wypadki.

więcej...